Етика публікацій

ДЕКЛАРАЦІЯ ЕТИКИ ТА ДОБРОЧЕСНОЇ ВИДАВНИЧОЇ ПРАКТИКИ

Науковий журнал «Право і безпека» зобов’язується дотримуватися високих стандартів етичної поведінки та вживати всіх можливих заходів проти будь-якої професійної недбалості, яка здійснюється на всіх етапах публікаційного процесу. Редакційна колегія журналу у своїй роботі дотримується керівних принципів і найкращих практик, встановлених Комітетом з етики публікацій (Committee on Publication Ethics, COPE), який є організацією, що надає консультації та ресурси з усіх аспектів етики публікацій і досліджень, а також проведення та неналежного опублікування публікацій.

У своїй діяльності редакція журналу також дотримується рекомендацій, викладених у комплекті матеріалів з видавничої етики компанії Elsevier Publishing Ethics Resource Kit.

Протидія недоброчесній поведінці. Редактор зобов’язується підтримувати високі етичні стандарти і вживати всіх можливих заходів проти будь-якої професійної недбалості, яка має місце в його роботі. Плагіат суворо заборонений. Автори, надсилаючи матеріали, заявляють, що поданий рукопис є:

  • оригінальним;
  • раніше не опубліковувався;
  • не був поданий на розгляд до інших журналів;
  • не є повністю або частково скопійованим чи плагіатом з інших публікацій.

Статті, надіслані авторами, попередньо рецензуються редактором видання з урахуванням редакційної політики журналу та вимог, встановлених у рекомендаціях для авторів (проходить етап попередньої оцінки матеріалів). Якщо будь-яка стаття не відповідає вимогам до публікації рукописів, вона буде повернута авторам для доопрацювання та повторного подання, про що більш детально описано в процедурі рецензування.

Питання боротьби з плагіатом детально описані в розділі «Протидія плагіату».

Авторство та особистий внесок. Авторство належить тим особам, які зробили свій внесок у підготовку, збір матеріалів, їх опрацювання та написання статті. Всі особи, які зробили свій внесок у написання статті, повинні бути вказані як співавтори. Автор-кореспондент несе відповідальність за включення всіх співавторів у статтю і гарантує, що всі співавтори переглянули і схвалили остаточну версію документа для публікації.

Якщо стаття написана у співавторстві, то має бути офіційно заявлено, що: а) всі автори зробили інтелектуальний внесок у розробку цієї статті; б) вони згодні зі змістом рукопису; в) робота не була раніше опублікована у будь-якому іншому журналі або в іншому форматі.

Автори повинні гарантувати, що дані, представлені у статті, є достовірними, не були змінені задля перевірки або відповіді на висунуті гіпотези чи припущення. У науковому журналі «Право і безпека» з метою дотримання прозорості представленого на публікацію дослідження та ідентифікації авторів рукопису обов’язково зазначається ORCID кожного автора (співавтора) статті.

Скарги та апеляції. Редактор відповість якнайшвидше на будь-яку скаргу, отриману в процесі редагування. Повідомлення надсилається електронною поштою [email protected] та розглядається у конфіденційній формі. Якщо ситуацію не вдасться вирішити, вона буде розглянута на засіданні редакційного комітету в повному складі.

Конфлікт інтересів. Конфлікт інтересів – це ситуації, які можуть бути сприйняті як такі, що чинять неправомірний вплив на представлення, рецензування та публікацію роботи. Вони можуть мати фінансовий, нефінансовий, професійний, трудовий, контрактний або особистий характер. Ми сподіваємося, що кожен, хто підозрює наявність нерозкритого конфлікту інтересів щодо роботи, опублікованої або тієї, що знаходиться на розгляді в науковому журналі «Право і безпека», повинен повідомити про це головного редактора або написати на електронну пошту [email protected]

Автори, які подають рукописи до наукового журналу «Право і безпека», а також редактори та рецензенти повинні письмово заявити про наявність будь-яких відносин між авторами статті та будь-якою державною чи приватною структурою, від якої вона може бути отримана, або про будь-який можливий конфлікт інтересів, що може вплинути на об’єктивність чи цілісність публікації.

Аналіз даних. Науковий журнал «Право і безпека» підтримує прозорість і відкритість даних, кодексів та інших матеріалів, пов’язаних із дослідженнями. Автори повинні вести точний облік наданої інформації, щоб інші могли зрозуміти, перевірити та відтворити нові результати. Крім того, автори повинні надавати доступ до цих даних і зберігати їх у відповідному сховищі, щоб інші могли ними ділитися і використовувати.

Заява про етичний контроль та конфіденційність. Імена та адреси електронної пошти, введені на сайті наукового журналу «Право і Безпека», будуть використовуватися виключно для заявлених цілей цього журналу і не будуть доступні для будь-яких інших цілей або для будь-якої іншої кореспонденції. Із цієї причини електронні адреси членів редакційної колегії та рецензентів не будуть публікуватися на сайті журналу.

Статті обов’язково мають містити інформацію про код ORCID та інституційну належність кожного автора. Редакція журналу збирає таку інформацію лише в тому обсязі, який є необхідним або доречним для досягнення мети взаємодії користувача з журналом, враховуючи інформацію, яка: робить комунікацію можливою для редакційного процесу; використовується для інформування читачів про авторство та редагування контенту і дозволяє збирати узагальнені дані про активність читачів.

Автори, які публікуються в цьому журналі, несуть відповідальність за дані людей, які з’являються в дослідженнях, про яких повідомляється в цьому журналі.

Інтелектуальна власність. Матеріали, надіслані авторами, розглядаються як оригінальні, раніше неопубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях. Тому, подаючи статтю, автор прямо заявляє, що: а) надіслана стаття не була опублікована і не перебуває в процесі оцінки для публікації в іншому журналі; б) про публікацію попередньої версії як робочого документа (або «сірої літератури») або на вебсайті не повідомлялося; в) всі автори знають і погоджуються з її змістом; г) автор передає права на публікацію журналу.

Науковий журнал «Право і безпека» є відкритим і знаходиться у вільному доступі. Зміст статей, опублікованих у журналі, є виключною відповідальністю авторів, тому вони не обов’язково відображають точку зору редакційної колегії журналу.

Автори, які надають матеріали до наукового журналу «Право і Безпека», погоджуються публікувати свої статті на умовах ліцензії Creative Commons CC-BY 4.0, що дозволяє третім особам копіювати та розповсюджувати матеріал на будь-якому носії або у будь-якому форматі, а також реміксувати, трансформувати та розвивати матеріал з будь-якою метою, навіть комерційною, за умови відповідного посилання на джерело, посилання на ліцензію та вказівки на те, чи були внесені зміни. Це можна робити в будь-який розумний спосіб, але не так, щоб це могло свідчити про те, що власник ліцензії схвалює вас або ваше використання.

Післяпублікаційні обговорення та виправлення. Читацькі обговорення публікацій приймаються у вигляді листів до редакції на електронну пошту [email protected]. Якщо цього вимагає ситуація, редактор оприлюднить критику будь-якої роботи, опублікованої в журналі, даючи можливість авторам висловити свої аргументи чи власну точку зору. Це відбувається через листи авторів на ім’я редактора.

Включення нових авторів не допускається, коли стаття вже прийнята до публікації або опублікована на сайті журналу.

Відкликання статті

Для виправлення етичних проблем у науковій статті, наприклад, пов’язаних із недостовірністю даних або помилками в результатах дослідження, науковий журнал «Право і безпека» впроваджує форму відкликання. Запит на відкликання має бути поданий авторами з обґрунтуванням причин, після чого він має бути розглянутий редакційною колегією журналу, яка опублікує відповідну заяву в журналі. Документ буде замінено новим з виразом «[Стаття відкликана]». PDF-файл статті повинен мати позначки на задньому плані з написом «Стаття відкликана».